Premium Gastro 100% Chef - molekulárnej gastronómie, suchý ľad, catering Figgjo - riad pre profesionálne kuchyne Kangabox - ergonomické, ľahké a odolné termoboxy Vollrath - gastro vybavenie pre kuchýň, jedální a reštaurácií X-OVEN - Pec na drevené uhlie 
CZ | SK
  • X-OVEN - Pec na drevené uhlie
  • X-OVEN - Pec na drevené uhlie

O X-OVEN

Idea

Navrhnutá pre uzavreté profesionálne kuchyne, X-OVEN je jediná pec na drevené uhlie s tromi vyberateľnými zásuvkami: prvá ozajstná alternatíva všetkých ostatných pecí, ktoré majú otváranie len spredu. Táto exkluzívna inovácia vznikla z talianskych zručností a je medzinárodne patentovaná.

Čo vám prináša

X-OVEN umožňuje prípravu viac pokrmov v rovnakej dobe pri troch rôzne vysokých teplotách – tým umožňuje vyššiu kreativitu a výkon. Pri kontrole procesu prípravy sa jednotlivé zásuvky dajú jednoducho a bezpečne otvoriť bez rizika vzplanutia pri vysokých teplotách. Teplo sa nerozptyľuje, “obaľuje” pokrmy a zachováva jeho šťavy a organické vlastnosti. Práca je jednoduchšia a bezpečnejšia, kvalita jedla je excelentná a úspory v spotrebe sú značné.

Patentovaný, exkluzívny a revolučný systém

X-OVEN je pec na drevené uhlie pre novú generáciu profesionálnych kuchýň. Je vybavená izolovanou komorou a bezpečným externým systémom pre odvod dymu. Vnútorné časti sú vyrobené z porcelánu a nerezu.

Systém vyberateľných grilovacích zásuviek X-OVEN odlišuje od iných produktov. Zásuvky, ktoré nesú guličkové ložiská na teleskopických koľajniciach, boli navrhnuté tak, aby vydržali vysoké teploty a ponúkli maximálnu odolnosť v stále stresovom prostredí.

Spoločnosť

X-OVEN Group vyvíja a predáva medzinárodne patentované pece na drevené uhlie s vysúvateľnými grilovacími roštami hotelom, reštauráciám a cateringovými spoločnostiam.

Skupina X-OVEN zahŕňa:

  • X-OVEN International Sagl so sídlom v Lugane, držiteľ licencie na výrobu a predaj vo Švajčiarsku a vo zvyšku sveta.
  • X-OVEN Italia Srl, distribútor pre taliansky trh. Kancelárie a prezentačný showroom sídli v Cremone.

História

X-OVEN vznikol z nápadu Enrica Piazziho, kuchára a vynálezcu, pre prácu i vášeň.

Sám hovorí, že prvý záblesk nápadu prišiel, keď pozoroval detskú rúru – legendárnu Dolce Forno, ktorá ho zaujala svojou bočnou zásuvkou. Odtiaľ a predovšetkým po rokoch, ktoré strávil pred horúcimi, nepraktickými a nebezpečnými grily navrhol riešenie: odstránenie tradičného predného otváranie systémom vyberateľných grilovacích roštov. Tri rošty umiestnené v rôznych výškach umožňujú prípravu rôznych pokrmov pri rôznych teplotách – jednoduchá, ale revolučná idea – rovnako ako všetky nápady, ktoré fungujú.

Pred dokončením konečného roka dochádzalo tri roky výskumu, experimentov a testov. V súčasnej dobe je X-OVEN synonymom pre filozofiu varenia, ktorá umocňuje autentické chute, kreativitu a zároveň šetrí spotrebu a je bezpečná.